What's happening?

Bestie Cały Film 2022 – Obejrzyj Online z Lektorem & Napisami CDA

Bestie Cały Film 2022 – Obejrzyj Online z Lektorem & Napisami CDA

Hiszpania
Twoja ocena: 0
9 1 głos

Tylko zarejestrowani użytkownicy
mają dostęp do tej sekcji


O czym jest cały film Bestie online? Antoine i Olga to para francuskich emigrantów, którzy osiedlili się w malowniczej wiosce w hiszpańskiej Galicji. Prowadzą tam małe gospodarstwo rolne, uprawiając warzywa i odnawiając opuszczone domy. Jednak ich współżycie z lokalną społecznością pozostawia wiele do życzenia. Konflikt między nimi a mieszkańcami pogłębia się z powodu sprzeciwu wobec budowy turbiny wiatrowej, co prowadzi do wzrostu napięć, zwłaszcza między braćmi Xanem (Luis Zahera) i Lorenzo (Diego Anido). Zobacz gdzie obejrzeć Bestie cały film bez reklam.

Bestie cały film po polsku z 2022 roku

Bestie cda to intensywna i sugestywna historia, która brutalnie konfrontuje klasy społeczne i budzi lęk przed obcymi: częściowo oparty na socrealistycznym dramacie klasowym, częściowo na wiejskim noir, „Santoalla” to europejska adaptacja motywów znanych z filmów „Straw Dogs” i „Deliverance„. Inspiracją dla tej opowieści jest prawdziwe wydarzenie z 2010 roku, kiedy to holenderska para hipisów-idealistów z klasy średniej próbowała osiedlić się w hiszpańskiej wiosce Santoalla, na dzikim zachodzie Galicji, i stała się zaangażowana w spór o gentryfikację z sąsiadami.

Bestie ekino pokazuje konflikt, który przerodził się w koszmar. Historia ta została już przedstawiona w formie filmu dokumentalnego „Santoalla” autorstwa Andrew Beckera i Daniela Mehrera, a teraz zostaje przekształcona w fabularną opowieść przez reżysera Rodrigo Sorogoyena. Denis Ménochet i Marina Foïs wcielają się w rolę Antoine’a i Olgi, wykształconej francuskiej pary, która przybywa do tych okolic z ambitnymi planami rewitalizacji i modernizacji technik rolniczych.

Gdzie obejrzeć Bestie online z lektorem lub napisami?

Jednak cały film Bestie zalukaj nie skupia się na stopniowym pogorszeniu relacji między nimi a sąsiadami. Już na początku historii wpędzają się w nieodwracalny konflikt, gdy sprzeciwiają się wspólnemu planowi sprzedaży ziemi firmie zajmującej się turbinami wiatrowymi (co zresztą zostało również poruszone w filmie dokumentalnym Carli Simon Alcarràs). Była to jednorazowa okazja na łatwy zarobek, na który lokalni mieszkańcy patrzyli z zazdrością, zmęczeni trudami rolnictwa i zirytowani arogancją obcokrajowców, którzy pouczali ich o tym, jak robią wszystko źle.

Film Bestie lektor pl rozpoczyna się intrygującą i niepokojącą sekwencją, w której miejscowi Hiszpanie siłą i z determinacją zwalczają dzikie bestie. Sąsiedzi Antoine’a i Olgi, przerażający wieśniacy, to gniewni i urażeni bracia: Xan (Luis Zahera) i Lorenzo (Diego Anido). Mieszkają oni wraz ze swoją starzejącą się matką (Luisa Merelas) na niechlujnej i chaotycznej farmie. W przeciwieństwie do granego na banjo na werandzie, oni spędzają całe popołudnie w lokalnym pubie, grając w domino.

Thriller, który wgniecie was w fotel

Przyciągają uwagę Antoine’a, który czuje się zobligowany do dołączenia do gry, ale gest ten jest czystą prowokacją i wyrazem pogardy. Antoine podejrzewa, że ktoś włamuje się na jego teren, aby sabotować jego uprawy. W odpowiedzi, zaczyna tajnie nagrywać zachowanie swoich sąsiadów, stosując zaawansowaną technologicznie inwigilację, co tylko jeszcze bardziej podsyca ich gniew. Bestie cały film to hit, który porusza tematy strachu, urazów oraz nacjonalistycznej nienawiści, podobnej do nastrojów związanych z Brexitem, istniejących w nie do końca zjednoczonej Unii Europejskiej. Więcej filmów online obejrzysz na zalukaj-ekino.pl bez limitów!

Pierwotny materiał źródłowy stawia przed reżyserem ciekawy dylemat fabularny: czy rozpocząć od stopniowego rozpadu relacji sąsiedzkich, równolegle ze spadkiem idealizmu pary? Jednak Sorogoyen wybiera inny kierunek. Czy może rozpocząć od niewyjaśnionej tajemnicy związanej z zaginięciem męża i niechęci lokalnej policji do udzielenia pomocy zagranicznej żonie? Ponownie, reżyser odrzuca tę możliwość. „Prawdziwe przestępstwo” zostaje przedstawione dopiero w dwóch trzecich filmu Bestie vider, co stanowi kolejną nieprzewidywalną inwersję narracji.

Film zdecydowanie wart obejrzenia!

W tym momencie, ostatni akt staje się swoistym kodem: Olga wykazuje ponurą determinację, by odnaleźć ciało swojego męża, niezależnie czy z pomocą policji, czy bez niej. Stawia czoło ciągłemu nękaniu ze strony lokalnej społeczności i nieugięcie odpiera rozpaczliwe nalegania swojej dorosłej córki, Marie, aby opuściła to nienawistne, zapomniane przez Boga miejsce. To właśnie w tym momencie występ Foïs nabiera siły i wzmacnia stalowy rdzeń udręki filmu. Bestie online pl jest niezwykłym filmem pod wieloma względami, trudnym do określenia tonalnie lub ogólnie, ale pozostawiającym niepokój w umyśle.

Od sceny otwierającej, w której w zwolnionym tempie widzimy parobków walczących z dzikim koniem podczas galicyjskiej fiesty Rapa das Bestas, The Beasts emanuje intensywnością i brutalnością. Jednak to echo przemocy jest ukryte tuż pod powierzchnią. Za każdym razem, gdy Antoine odwiedza lokalny bar na drinka, pomiędzy nim a braćmi Xanem i Lorenzo unosi się ciągła aura agresji, jak zaraza, gotowa wybuchnąć. Xan nieustannie prowokuje Antoine’a, stopniowo, lecz nieuchronnie doprowadzając do punktu, z którego nie ma odwrotu.

Obejrzyj Bestie cda bez żadnych limitów

Wśród wspaniałego, bujnego krajobrazu Galicji Sorogoyen wprowadza pulsującą, niepokojącą ścieżkę dźwiękową, która oddaje narastającą wrogość między dwiema rodzinami. Choć okoliczne pola uprawne są dla Antoine’a i Olgi źródłem radości, izolacja stanowi również stałe zagrożenie.

  1. The Beasts zachwyca potężnymi występami wszystkich głównych aktorów, a Sorogoyen pozwala tym występom ożyć dzięki wielokrotnemu wykorzystaniu długich ujęć.
  2. Wiele scen trwa ponad 10 minut bez cięć, jednak nigdy nie wydają się one efektowne czy przesadne.
  3. Zamiast tego pozwalają na naturalny rozmach, podkreślając niesamowitą grę aktorską i napięte dialogi.

W scenerii wiejskiej Galicji, The Beasts zdecydowanie nawiązuje do hiszpańskiej kultury, ale porusza również uniwersalne tematy. Ukryte napięcie między światem zewnętrznym a lokalnym, wykształconymi i niewykształconymi, miejskim i wiejskim, stanowi centralny motyw wszystkich znakomitych wiejskich thrillerów, które odwołują się do filmów Boormana i Peckinpaha. Jednak Sorogoyen przechodzi dalej, skupiając się na tym napięciu i zakorzenienie go w naszej współczesnej rzeczywistości. Oglądaj Bestie po polsku!

Niezły hit kinowy – podsumowanie

Obok napięcia między światem miejskim a wiejskim, w filmie Bestie do obejrzenia online pojawiają się również ślady nacjonalizmu i ksenofobii (między lokalnymi galicyjskimi rolnikami a francuskimi przybyszami mieszkającymi w Hiszpanii), a także głębokie problemy klasowe. Dla rolników Xana i Lorenzo, którzy od dziesięcioleci uprawiają ziemię, rozwój turbiny wiatrowej jest sposobem na wydostanie się z ubóstwa i trudności życiowych. Dla Antoine’a i Olgi, zamożnych obcokrajowców, którzy „uprawiają rolnictwo od zaledwie dwóch lat”, jak to ujął Xan, dziewicza ziemia jest znacznie więcej warta niż sama ilość pieniędzy.

Temat gentryfikacji, zwłaszcza sprzedaży tradycyjnych ziem pod projekty ekologiczne, jest niezwykle aktualny. W społecznościach wiejskich w całej Hiszpanii, a także w Holandii i innych krajach na świecie, tradycyjne metody uprawy i rolnictwo często kolidują z postępem gospodarczym i nowymi politykami ekologicznymi. Jest to również główny temat filmu „Alcarràs”, kolejnej hiszpańskiej produkcji z 2022 roku, która obecnie prezentowana jest na różnych festiwalach filmowych.

Jednak w przypadku całego filmu Bestie w całości online elementy tematyczne ostatecznie ustępują miejsca głównemu celem filmu – dostarczeniu napiętego i gorączkowego doświadczenia. Dzięki potężnym występom, napiętym dialogom i zaskakującej zmianie narracji w trzecim akcie, „Bestie” staje się wyjątkowym filmem i jednym z najbardziej absorbujących wiejskich thrillerów ostatnich lat.

Komentarze

Zarejestruj się, aby dodawać komentarze.

Sortowanie według najpopularniejszych

Szkoda tylko że czasy się zmieniły i trzeba się rejestrować, ale przynajmniej działa
jest w porządku, chociaż spodziewałem się czegoś więcej, ale i tak daje 8/10
ta, przyzwyczajajcie sie do rejestrowania na tego typu stronach bo niestety teraz to juz norma
Nie narzekajcie już tak na rejestracje, w dzisiejszych czasach to jest standard niestety
jak po rejestracji wam nie działa to po prostu odświeżcie stronę, mi pomogło
Oceniam 9/10, myślałem że mi nie przypasuje ale jednak jest ok
Fajnie że strona działa, bo ostatnio zamkneli alltube, efilmy, fili cc, filman. Tragedia..
Od siebie moge tylko dodac że działa bez zarzutu, a juz sie bałem że wydałem hajs na darmo
dzięki za wrzutke, mam nadzieje ze bedziecie codziennie dodawac nowosci jak na starej stronie
w sam raz na wieczór, śmiało mogę polecić jak ktoś jeszcze nie oglądał
uff, jak dobrze że zalukaj wróciło do świata żywych, bo nigdzie tego nie ma
Super że serwis zalukaj znowu stanął na nogi, bo na cda nie mogłem tego znaleźć
Takie średnie bym powiedział, ale z nudów można obejrzec
znajomi mi polecili i ostatecznie nie żałuje, spoko się oglądalo
Jak najbardziej polecam oglądać w całości, ma niezłe zakończenie, w sumie nie nudziłem się
Dobre, polecam. U mnie normalnie da się oglądać, nie zacina, może to wina waszego internetu
dobre to? polecacie nawet jak ktoś nie lubi takich klimatów?
Świetne! Nie będę za dużo pisał żeby nie zdradzac fabuły, naprawde polecam ogladac!
A ja uwielbiam takie klimaty, wciąga od samego początku i nie nudzi, polecam każdemu!
Rewelacja!! Muzyka 10/10 nie sugerujcie się opiniami innych, warto zobaczyć!!
najlepsza strona z filmami i serialami!!! kocham was!
Jak dobrze że zalukaj znowu działa i to razem z bazą ekino, bo ostatnio wszystko pozamykali
a już się bałem, że nigdzie tego nie znajde, bo szukałem chyba z godzine...
Dzięki, nigdzie nie moglem tego znalezc, chyba wszedzie usuwaja za prawa autorskie
Polecam obejrzeć, nie przepadam za takimi klimatami, ale akurat to przypadło mi do gustu.


Tytuł oryginalny As bestas
Ocena IMDb 7.6

Director

Director

Cast

Udostępnij:

Podobne tytuły

Szybcy i Wściekli 6 Cały Film (2013) – Obejrzyj Online z Lektorem CDA
Ostatni wagon Cały Film – Obejrzyj Online – Lektor 2023 CDA
After 2 Cały Film 2020 Obejrzyj Online z Lektorem CDA
The Marsh King’s Daughter Cały Film • Obejrzyj Online z Lektorem • CDA [2023]
Właściciele Cały Film [2019] – Oglądaj Online z Lektorem CDA
Sicario 2: Soldado Cały Film (2018) Gdzie Oglądać Online po Polsku?
Kwiat pustyni Cały Film [2009] – Oglądaj Online z Lektorem – Napisy CDA
Mad Max 2 Wojownik Szos Cały Film – Oglądaj Online z Lektorem (1981)
Egzorcyzmy Emily Rose Cały Film – Oglądaj Online z Lektorem – CDA [2005]
Za Szybcy, Za Wściekli Cały Film 2003 – Oglądaj Online z Lektorem – CDA
Wieloryb Cały Film – Obejrzyj Online – Lektor i Napisy (2022)
Jestem Bogiem Cały Film • Obejrzyj Online z Lektorem • CDA [2011]