What's happening?

Pod Mocnym Aniołem Cały Film (2014) – Oglądaj Online Legalnie – CDA

Pod Mocnym Aniołem Cały Film (2014) – Oglądaj Online Legalnie – CDA

Polska
Twoja ocena: 0
10 2 głosów

Tylko zarejestrowani użytkownicy
mają dostęp do tej sekcji


Cały film Pod Mocnym Aniołem online już w sieci! Jerzy to utalentowany pisarz, ale niestety zmaga się z nałogiem alkoholowym. Jego historia rozpoczyna się w momencie, gdy zaczyna wierzyć, że może pokonać ten nałóg. Wtedy również spotyka młodą dziewczynę, w którą się zakochuje, co daje mu poczucie, że warto żyć i ma dla kogo to robić. Niestety, jego determinacja nie jest wystarczająco silna i szybko ulega pokusie, wracając do picia. Pewnego dnia, zrozpaczony, idzie prosto do baru „Pod Mocnym Aniołem”, gdzie znów zaczyna pić. Sprawdź gdzie obejrzeć Pod Mocnym Aniołem cały film bez reklam.

Pod Mocnym Aniołem cały film polskiej produkcji z 2014 roku

Na szczęście, jego los w filmie Pod Mocnym Aniołem cda zaczyna się odmieniać, kiedy trafia na odwyk. Tam spotyka doktora Granadę, empatyczny personel i różnorodnych pacjentów, którzy tworzą niezwykle barwną galerię postaci. W ramach terapii, uczestnicy dzielą się opowieściami z czasów, gdy alkohol dominował w ich życiu. Te historie bywają zarówno zabawne, jak i poruszające. W grupie znajdują się między innymi reżyser, ksiądz, farmaceutka, policjant, kierowca TIR-a, robotnik, fryzjerka i inni. Każdy z nich walczył z demonami swojego uzależnienia.

Smarzowski podjął prawdziwie tytaniczne wyzwanie adaptując powieść Jerzego Pilcha, ale stanął na wysokości zadania. Świadomy, że nie można po prostu przenieść książki na ekran, przystąpił do jej analizy zdanie po zdaniu. Połączył niektóre postaci i wątki oraz przekształcił wewnętrzne monologi głównego bohatera, Jurusia, który brawurowo został zagrany przez Roberta Więckiewicza, w poruszającą filmową opowieść. Chociaż czytelnicy rozpoznają poszczególne sceny i usłyszą fragmenty dialogów z powieści, Smarzowski nadał im swój własny charakter.

Gdzie obejrzeć Pod Mocnym Aniołem online z legalnego źródła?

Jednakże, niepojętym sposobem, udało mu się zachować ducha powieści, jej nerwowy i chaotyczny rytm, zachowując piękno mocnej, charakterystycznej frazy Pilcha. Rezultatem jest zaiste „Mocny Anioł” w wersji filmowej, jednocześnie oddalony, ale także bliski literackiemu oryginałowi. Film Pod Mocnym Aniołem ekino, który początkowo wydaje się być paradokumentalnym zapisem kolejnych sukcesów pisarza, stopniowo przeradza się w bełkotliwy ciąg pijackich wygłupów, nieustannych powrotów na odwyk i powrotów pod „Mocnego Anioła”.

Alkoholowe urojenia kontrapunktowane są coraz rzadszymi momentami trzeźwości. I już trudno rozróżnić, co jest prawdą, a co wytworem chorej wyobraźni, co wydarzyło się wcześniej, a co później, kto istnieje naprawdę, a kto jest jedynie zmyśleniem. Widzowie stają się uczestnikami tego onirycznego spektaklu, wciągnięci w opętańczy, chocholi taniec z Jerzym, trzymającym flaszkę wódki niczym królewskie berło, upadłym monarchą wszystkich pijaków, panującym wśród pustych butelek, rozdeptanych puszek i zaschniętych kałuż.

Solidna polska produkcja warta uwagi

Julia Kijowska, w znakomitej interpretacji, wciela się w postać, która dla Jerzego stanowi nadzieję na ocalenie, jednak Smarzowski pozostawia swojemu bohaterowi jeszcze mniej nadziei niż Pilch. Pod Mocnym Aniołem cały film jest moim zdaniem swoistą klamrą łączącą dotychczasowy etap twórczości Smarzowskiego, być może najtrudniejszym filmem w jego karierze. Po pokazie słyszałem narzekania, że twórca „Domu złego” powtarza się, stale opowiada tę samą historię. Można to zrozumieć, gdyż rzeczywiście powtarza się, ale z gorzką ironią ukazuje zbiorowe portrety Polaków, przedstawiając polską tożsamość.

Charakteryzuje ich buta, zawiść i trudno tłumiona wściekłość na świat, na innych i na samych siebie. Główny zarzut dotyczy powtarzalności Smarzowskiego. Figury stylistyczne i motywy fabularne, które wcześniej mocno wpływały na widza, przekazując bogaty ładunek znaczeniowy, teraz straciły na sile i stały się jedynie manierą. Choć teoretycznie można by się bronić stwierdzeniem, że autorzy często realizują podobne projekty, trudno czasami wyznaczyć granicę między stylistyczną konsekwencją a zgubnym nawykiem.

Cały film Pod Mocnym Aniołem cda nareszcie dostępny

Faktycznie, podczas oglądania „Pod Mocnym Aniołem„, trudno nie zauważyć, że wiele elementów wydaje się nam znajome z innych filmów. Można śmiało powiedzieć, że dzieło Smarzowskiego stanowi pełnoprawną adaptację prozy Jerzego Pilcha, a reżyser tworzy swój autorski język, który stanowi radykalny odpowiednik słów i obrazów z książek. Zaburzenia ciągłości narracji, takie jak montaż podobny do sceny przesłuchania w „Róży”, czy obecność przemysłowych kamer, wcześniej znanych z „Drogówki”, oraz ukochane przez reżysera ujęcie z kranu, przypominające to z „Domu złego”, wszystko to jest obecne w filmie Pod Mocnym Aniołem zalukaj.

Jednak istnieje pewien delikatny punkt: to znowu działa. Być może nie perfekcyjnie jak wcześniej, może w trybie narracyjnej maszynerii jest trochę więcej zakłóceń, ale nie zmienia to faktu, że dobrze znane chwyty Smarzowskiego ujawniają w historii pisarza-alkoholika (Robert Więckiewicz) jej niezręczne sedno: fizjologiczną rzeczywistość choroby. Smarzowski balansuje na granicy realizmu i surrealizmu, wypełniając większość filmu delirycznymi sekwencjami, które nie pozwalają nam do końca zrozumieć, czy są rzeczywiste, czy też wytworem zatrutego umysłu bohatera.

Gwiazdorska obsada i ciekawy scenariusz

Przyglądając się stopniowemu upadkowi człowieka w szpony nałogu, zagłębiamy się w głąb jego umysłu, gdzie kreuje oniryczne wizje, które utrudniają odróżnienie jawy od snu, rzeczywistości od zwidów, teraźniejszości od przeszłości. Narracja użyta w filmie Pod Mocnym Aniołem można nazwać „deliryczną„, jako że naśladuje stan alkoholowego odurzenia. Zmienne tempo montażu i pozorny chaos sekwencji, składających się z niepasujących do siebie ujęć, sugerują strumień świadomości, gubienie wątków, figle płatane przez pamięć i szereg innych problemów pijanego umysłu.

Nic więc dziwnego, że w filmie Pod Mocnym Aniołem w całości online łączą się różne porządki ontologiczne, a ekran atakowany jest przez męczące, wulgarnie obrazy, które towarzyszą postępującemu „zgnojeniu” głównego bohatera, uzupełnione chropowatym brzmieniem yassowych utworów na ścieżce dźwiękowej. To właśnie jest sposób działania kina Smarzowskiego, jego charakterystyczna retoryka i poetyka, z tego właśnie wynika jego fenomen.

Krótkie podsumowanie

Może właśnie dlatego, że twórczość tego reżysera od dawna wywiera trwały wpływ na rodzimą kinematografię oraz w świadomości widzów, skompletowanie obsady „Pod Mocnym Aniołem” przyniosło znakomite efekty. Do pracy nad filmem Pod Mocnym Aniołem do obejrzenia online zaangażowano imponującą plejadę polskich aktorów, w tym wielu utalentowanych aktorów charakterystycznych. W postać Jerzego wciela się Robert Więckiewicz, który świetnie odgrywa tę rolę.

Na planie towarzyszą mu m.in. Andrzej Grabowski, Jacek Braciak, Adam Woronowicz, Iwona Bielska, oraz grupa, która już może być nazywana „drużyną Smarzola”, a w składzie Kinga Preis, Marian Dziędziel, Eryk Lubos, Arkadiusz Jakubik, Lech Dyblik. Nawet Bartłomiej Topa występuje w epizodycznej, ledwie zauważalnej roli. Na liście płac znajdziemy jeszcze wiele, wiele innych znanych nazwisk.

Komentarze

Zarejestruj się, aby dodawać komentarze.

Sortowanie według najpopularniejszych

znajomi mi polecili i ostatecznie nie żałuje, spoko się oglądalo
Świetne! Nie będę za dużo pisał żeby nie zdradzac fabuły, naprawde polecam ogladac!
Super że serwis zalukaj znowu stanął na nogi, bo na cda nie mogłem tego znaleźć
Polecam obejrzeć, nie przepadam za takimi klimatami, ale akurat to przypadło mi do gustu.
A ja uwielbiam takie klimaty, wciąga od samego początku i nie nudzi, polecam każdemu!
Dobre, polecam. U mnie normalnie da się oglądać, nie zacina, może to wina waszego internetu
Dzięki, nigdzie nie moglem tego znalezc, chyba wszedzie usuwaja za prawa autorskie
Szkoda tylko że czasy się zmieniły i trzeba się rejestrować, ale przynajmniej działa
w sam raz na wieczór, śmiało mogę polecić jak ktoś jeszcze nie oglądał
Nie narzekajcie już tak na rejestracje, w dzisiejszych czasach to jest standard niestety
a już się bałem, że nigdzie tego nie znajde, bo szukałem chyba z godzine...
Jak najbardziej polecam oglądać w całości, ma niezłe zakończenie, w sumie nie nudziłem się
Takie średnie bym powiedział, ale z nudów można obejrzec
najlepsza strona z filmami i serialami!!! kocham was!
dzięki za wrzutke, mam nadzieje ze bedziecie codziennie dodawac nowosci jak na starej stronie
jest w porządku, chociaż spodziewałem się czegoś więcej, ale i tak daje 8/10
Fajnie że strona działa, bo ostatnio zamkneli alltube, efilmy, fili cc, filman. Tragedia..
Rewelacja!! Muzyka 10/10 nie sugerujcie się opiniami innych, warto zobaczyć!!
dobre to? polecacie nawet jak ktoś nie lubi takich klimatów?
Jak dobrze że zalukaj znowu działa i to razem z bazą ekino, bo ostatnio wszystko pozamykali
jak po rejestracji wam nie działa to po prostu odświeżcie stronę, mi pomogło
Oceniam 9/10, myślałem że mi nie przypasuje ale jednak jest ok
Od siebie moge tylko dodac że działa bez zarzutu, a juz sie bałem że wydałem hajs na darmo
ta, przyzwyczajajcie sie do rejestrowania na tego typu stronach bo niestety teraz to juz norma
uff, jak dobrze że zalukaj wróciło do świata żywych, bo nigdzie tego nie ma


Tytuł oryginalny Pod Mocnym Aniołem
Ocena IMDb 7.0

Director

Director

Cast

Udostępnij:

Podobne tytuły

Till Cały Film (2022) – Obejrzyj Online z Lektorem – Napisy CDA
Holy Spider Cały Film – Oglądaj z Lektorem – CDA [2022] Napisy
Adwokat Diabła Cały Film [1997] – Oglądaj Online z Lektorem – Napisy CDA
Król Lew Cały Film – Oglądaj Online – Dubbing i Lektor CDA (1994)
Symetria Cały Film • Obejrzyj Online Legalnie • Gdzie oglądać • CDA (2003)
Limbo Cały Film 2023 – Obejrzyj Online z Lektorem – CDA Napisy PL
Kobiety mafii 1 Cały Film – Oglądaj Online Legalnie – CDA (2018)
Wszyscy jesteśmy Chrystusami Cały Film – Obejrzyj Online Legalnie – Gdzie oglądać – CDA (2006)
Czyściec Cały Film [2022] – Obejrzyj Online Legalnie – Gdzie oglądać? CDA
Pasja Cały Film • Obejrzyj Online z Lektorem • CDA (2004)
Ciekawy przypadek Benjamina Buttona Cały Film [2008] – Obejrzyj Online z Lektorem – CDA
Pele: Narodziny legendy Cały Film – Oglądaj Online z Lektorem (2016)