What's happening?

Styczeń (2022) Obejrzyj Cały Film Online Już Dzisiaj!

Styczeń (2022) Obejrzyj Cały Film Online Już Dzisiaj!

Łotwa
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Tylko zarejestrowani użytkownicy
mają dostęp do tej sekcji


Świat dziewiętnastoletniego początkującego operatora filmowego Jazisa staje w obliczu chaosu, gdy zostaje uwikłany w pokojowe protesty przeciwko próbie przejęcia władzy w jego kraju przez armię sowiecką. Cały film Styczeń online stanowi autobiograficzne spojrzenie na przewroty polityczne na początku lat 90., które diametralnie zmieniły życie mieszkańców byłego Związku Sowieckiego.

Jazis oraz jego przyjaciele Anna i Zeps są młodymi i ambitnymi filmowcami, którzy pragną realizować swoje marzenia o tworzeniu filmów i cieszeniu się wolnością młodości. Jednak upadek politycznego systemu w regionie zakłóca ich plany, wpływając na więzi rodzinne i przyjaźń. Ich doświadczenia oraz zaangażowanie w pokojowy opór stają się kluczowym momentem w ich procesie dojrzewania. Sprawdź gdzie obejrzeć Styczeń cały film online w dobrej jakości.

Styczeń cały film po polsku z 2022 roku

Rosja jednak nie poddaje się tak szybko – domaga się odwiedzenia żołnierzy z dawnych republik, którzy zasilają szeregi Armii Czerwonej. Jazis, młody filmowiec, jest jednym z tych chłopców. Jego kamerą filmową staje się jego orężem, studiuje reżyserię. Zamiast strzelać, wolałby filmować. Spotyka Annę (Alisę Danovską). Pierwszy entuzjazm społeczny, pierwsza miłość – wszystko jest nowe, a tym samym najważniejsze. Niestety, również pojawiają się rozczarowania. Oglądaj cały film Styczeń cda tylko u nas!

Przeżywamy styczniowy, niepodległościowy bunt na Łotwie z perspektywy młodych ludzi. To oni, pełni energii, odkrywają społeczne mechanizmy, wyrywają pokolenie swoich rodziców i dziadków z lat apatii. Bez względu na to, jak bardzo pragną uciec od współczesnych aneksji, ich postawa przypomina niedawne protesty młodych ludzi w Polsce. Nie wspominając o tym, co dzieje się obecnie na Ukrainie, ponieważ to zupełnie inna, znacznie bardziej skomplikowana i poruszająca historia. Historia w filmie Styczeń ekino, czy nam się to podoba czy nie, ciągle się powtarza, nieustannie, bez nadziei.

Gdzie obejrzeć Styczeń online z lektorem lub napisami?

Jazis, wcielony przez Kārlisa Arnoldsa Avotsa, uhonorowanego Nagrodą im. Vittoria Gassmana na festiwalu w Rzymie za tę rolę, jest młodym, płomiennym reżyserem. To jest dla niego poważne zobowiązanie. Czuje, że sytuacja stała się na tyle poważna, że na pewien czas musi odłożyć marzenia o festiwalach i nagrodach. I ruszyć na front z kamerą, aby uwiecznić te historyczne chwile. Jego przyjaciele, podobnie jak on ambitni, płomienni i zaniepokojeni, że ich obiecująca przyszłość zostaje pokrzyżowana przez politykę, dołączają do niego. Jak temu przeciwdziałać, jak zminimalizować rozczarowanie? Czy tylko rozmawiać na ten temat czy też zacząć działać praktycznie? Bohaterowie filmu Styczeń zalukaj decydują się na drugą opcję.

Wojciech Staroń, znany z doskonałych zdjęć do filmu Kairišasa, koprodukcji łotewsko-litewsko-polskiej, w materiałach prasowych również wspomina wydarzenia tamtego okresu. Jako piętnastolatek dokumentował przemiany w Polsce w 1989 roku i na początku lat dziewięćdziesiątych przemycał z Wilna swoją pierwszą kamerę 16 mm. Praca nad filmem Styczeń lektor pl pozwoliła mu powrócić do tamtych czasów i osobistych wspomnień.

Pomysł na fabułę

Ta swoboda wyobraźni jest widoczna na zdjęciach, które stanowią jedną z największych sił filmu. Główny bohater filmu Styczeń vider jest filmowcem, więc na ekranie oglądamy jego własne filmy, materiały archiwalne. A także ujęcia zarejestrowane podczas zamieszek. Realne i wyimaginowane (snujące się w wyobraźni), prawdziwe i zmitologizowane. W pracy Staronia wszystkie te elementy są równie wyraziste. Jego zdjęcia są poetyckie, ale nie przerysowane; mają wyrafinowaną estetykę, jednocześnie wierną dokumentalnym strategiom utalentowanego operatora.

W obliczu ponownego jastrzębiego podejścia moskiewskiego przywództwa do zachowania lub odzyskania terytoriów byłego imperium, ta retrospekcja nabiera szczególnego znaczenia. Wzmocnionego przez wykorzystanie archiwalnych wiadomości i nagrań aktywistów. Bardziej konwencjonalne, choć wciąż odwracające uwagę, są partie filmu, które składają się na Portret artysty jako młodego mężczyzny, będącego w nowojorskiej scenie o niejasnych wpływach.

Lekcja historii wydaje się bardziej aktualna niż niepokój tego bohatera – szczerze mówiąc, trochę ogranicza nasze zrozumienie całego filmu Styczeń online pl. Niemniej jednak, aktualność tego dramatu wzmocnionego przez Tribeca oraz osiągnięcia reżysera w środku swojej kariery powinny przyciągnąć zainteresowanie zarówno programistów festiwalowych, jak i szerszej publiczności.

Zobacz cały film Styczeń cda, bo warto!

Obaj studiują w miejscowej akademii sztuk pięknych i obaj marzą o karierze filmowej. Widać to po tym, że zawsze unikają wymieniania nazwisk takich reżyserów jak Bergman, Herzog, Tarkowski, Chytilova i Kubrick. Podczas zajęć z aktorstwa improwizowanego wysoki, kędzierzawy Jazis spotyka Annę (Alise Dzene), koleżankę z klasy. Anna jest bogatą dziewczyną, której buntowniczość prowadzi często do prowokacji burżuazyjnych. Natychmiast robi na Jazisie wrażenie, szczególnie gdy dowiaduje się, że jest właścicielką ścieżki dźwiękowej do filmu „Stranger Than Paradise” Jarmuscha. Wkrótce zaczynają się angażować w intensywną relację i szaleją w montażach różnych taśm filmowych. Styczeń cały film online już na ciebie czeka.

W filmie Styczeń Jazis, który nie potrafi znaleźć konkretnego powodu do kłótni z dobrze nastawionymi rodzicami (Baiba Broka, Aleksas Kazanavicius), niespodziewanie postępuje bardzo szlachetnie wobec Anny, gdy ta zaczyna interesować się stażystą/asystentem, który przypadł mu do gustu.

Pozostałe informacje

Juhan Ulfsak wciela się w postać prawdziwego dokumentalisty Jurisa Podnieksa, który nakręcił kluczowe ujęcia z walki o niepodległość. Zanim tragicznie zginął w nurkowym wypadku w następnym roku. Jazis rozważa nawet możliwość wstąpienia do rosyjskiej armii, co wywołuje zdziwienie nie tylko u jego własnej matki. Ale także u innych, którzy zastanawiają się, dlaczego miałby pomagać wrogowi zamiast stawać na barykadach u boku swojego narodu.

Ciekawy dramat historyczny

W końcu Jurik decyduje się pomagać walczącym na barykadach – lub przynajmniej filmować innych uczestników walki. To powoduje mieszanie się archiwalnych materiałów filmowych z aktualnymi wydarzeniami. Nasz antybohater filmu Styczeń do obejrzenia online przeprasza Annę, wyjaśniając, że jego zachowanie wynikało z „udawania kogoś, kim nie jestem„. Jednocześnie skarżąc się matce, że „nigdy nie dowiem się, kim naprawdę jestem”. Mimo to, jego wewnętrzne konflikty, jakiekolwiek by były, pozostają niezrozumiałe dla widza. Wydaje się być po prostu rozdrażniony, nie mając żadnych prawdziwych przekonań politycznych czy artystycznych, które moglibyśmy uznać za usprawiedliwienie jego postawy.

Nie jest wina głównego aktora Avotsa, że centralna postać pozostaje tak niezdefiniowana psychologicznie. Ani że film nie nadaje narracyjnego znaczenia z braku tej definicji. To prawdopodobnie jest tylko etapem, w którym znajduje się alter ego reżysera, Kairiss. Kairiss jest przystojny, czasami żartobliwy i czarujący, ale jednocześnie nastrojowy. Jednak problem polega na tym, że jako nasz główny punkt widzenia wydaje się nie mieć własnej tożsamości. Nawet na barykadach często tylko przeszkadza ludziom, którzy z pasją angażują się w walkę. Romans z Anną również nie wydaje się mieć głębokiego korzeniowego znaczenia, pomimo że film Styczeń po polsku w całości online kończy się możliwością ich ponownego zbliżenia.

Komentarze

Zarejestruj się, aby dodawać komentarze.

Sortowanie według najpopularniejszych

Dzięki, nigdzie nie moglem tego znalezc, chyba wszedzie usuwaja za prawa autorskie
Oceniam 9/10, myślałem że mi nie przypasuje ale jednak jest ok
Nie narzekajcie już tak na rejestracje, w dzisiejszych czasach to jest standard niestety
kocham was! szukałem tego na vider zaq2 i zerion ale bez skutku
ta, przyzwyczajajcie sie do rejestrowania na tego typu stronach bo niestety teraz to juz norma
dobrze że jesteście, bo 3filmy i filman cc zamknęli, a na freedisc i resetoff tego nie ma
Super że serwis zalukaj znowu stanął na nogi, bo na cda nie mogłem tego znaleźć
Jak najbardziej polecam oglądać w całości, ma niezłe zakończenie, w sumie nie nudziłem się
fajnie że do wyboru jest dubbing, lektor i napisy, obejrzałem w całości online po polsku
Takie średnie bym powiedział, ale z nudów można obejrzec
uff, jak dobrze że zalukaj wróciło do świata żywych, bo nigdzie tego nie ma
jak po rejestracji wam nie działa to po prostu odświeżcie stronę, mi pomogło
Od siebie moge tylko dodac że działa bez zarzutu, a juz sie bałem że wydałem hajs na darmo
Szkoda tylko że czasy się zmieniły i trzeba się rejestrować, ale przynajmniej działa
Świetne! Nie będę za dużo pisał żeby nie zdradzac fabuły, naprawde polecam ogladac!
Dobre, polecam. U mnie normalnie da się oglądać, nie zacina, może to wina waszego internetu
Jak dobrze że zalukaj znowu działa i to razem z bazą ekino, bo ostatnio wszystko pozamykali
Rewelacja!! Muzyka 10/10 nie sugerujcie się opiniami innych, warto zobaczyć!!
znajomi mi polecili i ostatecznie nie żałuje, spoko się oglądalo
Polecam obejrzeć, nie przepadam za takimi klimatami, ale akurat to przypadło mi do gustu.
jest w porządku, chociaż spodziewałem się czegoś więcej, ale i tak daje 8/10
dobre to? polecacie nawet jak ktoś nie lubi takich klimatów?
Fajnie że strona działa, bo ostatnio zamkneli alltube, efilmy, fili cc, filman. Tragedia..
w sam raz na wieczór, śmiało mogę polecić jak ktoś jeszcze nie oglądał
A ja uwielbiam takie klimaty, wciąga od samego początku i nie nudzi, polecam każdemu!


Tytuł oryginalny Janvāris
Ocena IMDb 6.8

Director

Director

Cast

Udostępnij:

Podobne tytuły

Podziemny Krąg [1999] Cały Film do Obejrzenia Online
Byliśmy Żołnierzami Cały Film (2002) Gdzie Obejrzeć Online?
The New Boy Cały Film (2023) Obejrzyj Online na VOD!
Twisters (2024) Cały Film Online – Gdzie Obejrzeć w Sieci?
Suncoast Cały Film (2024) Gdzie Oglądać Online?
Love [2015] Oglądaj Cały Film Online Już Dzisiaj!
Chłopi Cały Film (2023) Gdzie Obejrzeć Online Legalnie?
Inwestorzy Amatorzy Cały Film (2023) Oglądaj Online na VOD!
Adwokat Diabła Cały Film [1997] Oglądaj Online na VOD!
Horyzont: Rozdział 1 Cały Film (2024) Gdzie Obejrzeć Online?
Strange Way of Life Cały Film [2023] Obejrzyj Online na VOD!
Co w Duszy Gra [2020] Cały Film Online do Obejrzenia