Iniemamocni: wszystkie części po kolei – Gdzie oglądać serię filmów?

administracja19 września, 2023

Dzisiaj pokażemy wam wszystkie części serii filmów „Iniemamocni” wraz ze wskazówkami, gdzie możecie je obejrzeć online. „Iniemamocni” to szósty film animowany, stworzony we współpracy przez studia Pixar i Disney. To produkcja prezentowana w technologii 3D, który miał swoją premierę w 2004 roku. W polskich kinach można było go obejrzeć od 19 listopada 2004 roku, dzięki dystrybutorowi Forum Film Poland. Od 16 marca 2005 roku produkcję można nabyć na płytach DVD oraz kasetach VHS, które zostały wydane przez firmę Imperial Entertainment.

Specjalnie dla wydania DVD, pewne wycięte wcześniej sceny na nowo zdubbingowano. Ale z udziałem innej obsady głosowej niż w oryginalnej wersji kinowej. Kiedyś ziemia obfitowała w superbohaterów. Ale po pewnym incydencie zostali oskarżeni o naruszenie prawa i musieli zacząć żyć jak przeciętni obywatele. Były bohater, Pan Niezwyciężony, teraz mieszka spokojnie z żoną Heleną i ich trójką dzieci w niewielkim domku na przedmieściu. Pewnego dnia pojawia się okazja, by wrócić do dawnej roli superbohatera.

Iniemamocni (2004)

Na pierwszy rzut oka „Iniemamocni” mogą wyglądać jak zabawne nawiązanie do komiksowych opowieści o superbohaterach. W głębi jednak film rzuca światło na krytykę współczesnej amerykańskiej konformistyczności. Pan Iniemamocny musi zrezygnować z bohaterskiej kariery nie ze względu na starzenie się czy osiągnięcie wieku emerytalnego, lecz z powodu adwokatów, którzy występują z roszczeniami za jego niespodziewane dobrodziejstwa. Staje się ofiarą podobnie jak młodzieniec pomagający starszej damie przejść przez jezdnię, kiedy ona tak naprawdę nie chce tego. > sprawdź gdzie obejrzeć online

Społeczeństwo, w którym żyje, bardziej potrzebuje przemyślanej reformy prawa, niż heroicznych czynów. „Zawsze znajdują nowe metody” – narzeka – „by wychwalać przeciętność”.  Dla każdego, kto oglądał przygody Jamesa Bonda, kryjówka Syndromu na odległej wyspie na pewno przypomina legendarne siedziby antagonystów Bonda. W „Iniemamocni” możemy też zauważyć postać wzorowaną na Q, znawcy gadżetów specjalnych dla Bonda.

Jest to Edna Mode, nazywana też E, do której postaci głos podkłada Brad Bird, odpowiedzialny zarówno za scenariusz, jak i reżyserię filmu. To drobna postać o wielkim intelekcie, nosząca charakterystyczne okulary, która prezentuje humorystyczny monolog na temat tego, dlaczego Pan Iniemamocny nie powinien nosić peleryny w swoim nowym stroju. Peleryny mogą okazać się tak niebezpieczne jak szalik Isadory Duncan. Jeśli nie jesteś pewien, co spotkało Isadorę Duncan, poszukaj informacji o tej tragicznej postaci i oddaj jej cześć.

Iniemamocni 2 (2018)

Animacja oraz ścieżka muzyczna utrzymują standard najwyższej klasy produkcji Pixara. Mistrzowsko zrealizowane sceny akcji skutecznie przyciągają uwagę widza, a towarzyszące im melodie przywodzą na myśl pierwszą część filmu. Wykorzystane efekty, mimika postaci oraz kreowany świat. Wszystko to przedstawiono w doskonały sposób, bijąc na głowę pierwszą odsłonę. Ten film od Pixara zachowuje spójną linię artystyczną, inspirowaną plakatami i grafikami science fiction z połowy XX wieku. > sprawdź gdzie obejrzeć online

Jednym z kwestii, które zauważyłem, była znacząco bardziej stonowana paleta barw w stosunku do pierwszej części. Gdzie dominująca czerwień i zieleń wręcz bijały z ekranu. W drugiej odsłonie większość scen rozgrywa się w półmroku lub przy blasku zachodzącego słońca. Jasna sceneria pojawia się dopiero podczas finałowego starcia. Możliwe, że ten efekt wynikał z faktu, iż oglądałem film w technologii „real 3D”, której okulary posiadają charakterystyczny szary filtr, tłumiący intensywne barwy. Mam nadzieję, że edycja na Blu-ray będzie prezentować się korzystniej.

Dynamika, paleta barw, błyskotliwy scenariusz i muzyka tworzą harmonijną całość, dostarczając widzom dwugodzinnej rozrywki na wysokim poziomie. Chociaż nie dorównuje on jakością oryginalnemu filmowi z 2004 roku (być może dlatego, że dorosłem i inaczej patrzę teraz na świat), z pewnością dostarcza wartości za wydane na niego pieniądze. Oba filmy tworzą spójny cykl, doskonale oddający istotę przygód superbohaterów. Ponadto oferujący głęboki wgląd w wyzwania związane z byciem rodzicem.

Udostępnij: