Kingsman: wszystkie części po kolei – Gdzie zobaczyć całą serię?

administracja20 października, 2023

Sprawdźcie wszystkie części serii filmów „Kingsman” wraz ze wskazówkami, gdzie można je obejrzeć online. Film przedstawia proces przekształcania Gary’ego „Eggsy’ego” Unwina w elitarnego szpiega wewnątrz tajemniczej agencji. Jego umiejętności zostają wystawione na próbę, gdy musi skonfrontować się z niebezpiecznym antagonistą, Richmondem Valentine’em. Ten ekscentryczny bogacz, pod pretekstem walki ze zmianami klimatu, planuje więc wyeliminować znaczną część populacji.

Pierwsze publiczne pokazanie „Tajnych służb” odbyło się 13 grudnia 2014 roku podczas Festiwalu Filmowego Butt-Numb-A-Thon w USA. Polska premiera miała miejsce miesiąc później, 13 lutego 2015 roku. Mimo stosunkowo skromnego budżetu wynoszącego 81 milionów dolarów, film zgromadził ponad 414 milionów dolarów wpływów i został ciepło przyjęty przez krytyków. Po sukcesie „Tajnych służb” nie trzeba było długo czekać na kontynuację. „Kingsman: Złoty krąg” ukazał się w 2017 roku, a trzy lata później światło dzienne ujrzał prequel całej historii, „King’s Man: Pierwsza misja”.

Kingsman: Tajne służby (2014)

Gdy pięcioletni Gary „Eggsy” Price traci ojca podczas jego służby, jego rodzina otrzymuje specjalny medal oraz numer telefonu, który może okazać się pomocny w trudnych chwilach. Po siedemnastu latach, dorosły już Eggsy (w postaci Taron Egertona) zmaga się z trudnościami życia i problemami z prawem. Po kolejnym zatargu z prawem postanawia skorzystać z tajemniczego numeru. W odpowiedzi pojawia się Harry Hart (Colin Firth) – doświadczony agent, który czuje się winny wobec rodziny Eggsy’ego. Harry przedstawia Eggsy’emu świat Kingsman, elitarnego korpusu szpiegowskiego. > cały film do obejrzenia

Młody mężczyzna staje przed wyzwaniem przejścia rygorystycznych szkoleń i dostosowania się do kultury pełnej wyrafinowanych, profesjonalnych agentów. „Kingsman: Tajne służby” to pełna finezji hybryda kinowych klasyków i nowoczesnych trendów. Film ten łączy w sobie esencję filmów o Jasonie Bournie i Jamesie Bondzie, przyprawiając to charakterystycznym dla Guya Ritchiego brytyjskim zacięciem. Jest to starannie skomponowana mozaika znanych motywów, wzbogacona odrobiną absurdu i efektowności, która balansuje na granicy spektaklu i realistycznej akcji. A darmowe gry do pobierania w podobnym klimacie znajdziecie tutaj.

Kingsman: Złoty Krąg (2017)

„Kingsman: Złoty krąg” to kwintesencja kina rozrywkowego. Reżyser próbuje poruszyć poważniejsze kwestie, takie jak problematyka narkotyków czy moralność ludzkich decyzji. Czyni to w sposób raczej powierzchowny, co nie wpływa znacząco na odbiór całości. Ponadto film koncentruje się bardziej na flirtowaniu z widzem, wykorzystywaniu znanych motywów i tworzeniu festiwalowej atmosfery. Niemniej jednak pewne elementy, choć zabawne przy pierwszym kontakcie, przy drugim podejściu tracą nieco na świeżości. > cały film do obejrzenia

Na świecie dzieje się źle. Po zmasowanym ataku większość członków organizacji Kingsman zostaje zniszczona. Ocalały młody Eggsy (Taron Egerton) wraz z niezłomnym Merlinem (Mark Strong) muszą stawić czoła wyzwaniu. I powstrzymać diaboliczne zamiary grupy „Złoty krąg”, prowadzonej przez tajemniczą Poppy (Julianne Moore). Prywatne sprawy Eggsy’ego muszą poczekać, kiedy obowiązek i dobro społeczne wzywają go do pełnego poświęcenia.

King’s Man: Pierwsza Misja (2021)

Vaughn starał się przedstawić historię organizacji, do której należał Eggsy, odgrywany przez Tarona Egertona, w XXI wieku. Zrobił to dość obszernie, z dbałością o szczegóły. Choć z jednej strony umiejętnie wplotł swoją fabułę w autentyczne tło historyczne, z drugiej borykał się z problemem przeładowania. Mnogość zdarzeń, dynamiczne przemieszczanie się po świecie i dodawanie nowych podwątków sprawia, że mimo że film ma nieco ponad dwie godziny, momentami sprawia wrażenie, jakby trwał znacznie dłużej. > cały film do obejrzenia

Fabuła rozprzestrzenia się na szerokie spektrum wydarzeń, ukazując liczne momenty prowadzące do założenia Kingsman oraz ich debiutancką misję. Widzimy, jak Oxford przyjmuje pacyfistyczne poglądy, śledzimy początki pierwszej wojny światowej. Oraz złośliwe działania przeciwników pod przywództwem tajemniczego łysego Szkota, manipulujących działaniami liderów Rosji, Niemiec i Anglii. Doświadczamy konfrontacji z Rasputinem, obserwujemy fragmenty wojenne, szpiegowskie manewry oraz liczne, krwawe starcia.

Fabułę przeładowano, a poszczególne elementy scenariusza trudno składają się w spójną całość. Motywacje antagonistów wydają się śmiesznie nieadekwatne do zakresu spowodowanych przez nich zniszczeń. A zatem fakt, że opowieść korzysta z prawdziwej tragedii, może być nie na miejscu i dla pewnej grupy odbiorców nawet urażający.

Udostępnij: